Śnieguliczka biała to popularny krzew. Charakteryzuje się specyficznymi okrągłymi białymi owocami. Krzew nie jest trudny w uprawie i łatwo przystosowuje się do różnych warunków.
Śnieguliczka tworzy sztywne pędy, lekko przewieszające się, na których wyrastają eliptyczne liście o długości ok. 4 cm. Kwitnie od czerwca do lipca, wytwarza kwiaty dzwonkowate o barwie białej lub różowej.
Może rosnąć zarówno na stanowiskach słonecznych jak i w półcieniu. Preferuje gleby przepuszczalne, umiarkowanie suche lub lekko wilgotne – w miarę możliwości o dużej zawartości składników pokarmowych. Dobrze znosi cięcie – wiosną najlepiej wykonać cięcie prześwietlające, a latem formujące żywopłot.

W ogrodzie śnieguliczkę najlepiej sadzić grupami, tworząc z krzewów gęste żywopłoty. Roślina nadaje się zarówno do małych, jak i dużych ogrodów. Często śnieguliczki spotka się w parkach. Polecane są do sadzenia w ogrodach miejskich i w zieleni miejskiej, gdyż dobrze znoszą zanieczyszczenia powietrza. Roślina miododajna przyciągająca pszczoły. Jej owoce są trujące!


www.rosliny-ozdobne.pasaz24.pl/

pl Polski
X